Stanmar

Pościele wełniane

pościele wełnaine, stanmar wyroby wełniane, stanmar
Jesteśmy na:

Właściwości wełny

Skończ z tradycyjną pościelą która doskonale izoluje i nie przepuszcza powietrza. Gdy temperatura wzrasta, człowiek przegrzewa się i poci. Potem odkrywa się by się ochłodzić. I tak przez całą noc podświadomie walczymy o właściwą temperaturę, wciąż odkrywając się i przykrywając co prowadzi m.in. do przewlekłego zapalenia stawów.

Informacje dotyczące właściwości zdrowotnych runa owczego:

  • łagodzi nerwobóle,
  • bóle stawów kończyn,
  • bóle pourazowe,
  • okrycie z wełny zapewnia zdrowy i spokojny sen poprzez utrzymywanie stałej temperatury ciała śpiącego i przepuszczalność powietrza.

Wyroby z wełny mają korzystne znaczenie w leczeniu wielu schorzeń, szczególnie reumatycznych, takich jak:

  • bóle kręgosłupa z bolesnym napięciem mięśni około kręgosłupowych,
  • stany zapalne mięśni i więzadeł,
  • pourazowe uszkodzenia nerwów obwodowych,
  • zaburzenia krążenia obwodowego.

MERYNOS

Pościel wełnianą wyrabia się z żywej wełny, czyli z wełny podbrzusza, strzyżonej z żywej owcy. Najcenniejsza jest wełna w owiec rasy merynos, szczególnie z hodowli australijskiej lub nowozelandzkiej. Jej wyjątkowe zalety wynikają z tego, że hodowla tych zwierząt jest prowadzona w naturalnych warunkach, gdzie temperatura waha się od + 40°C w dzień, do zera w nocy. Efektem jest niespotykana dynamika włosa tych zwierząt, czyli zdolność włosa do kurczenia się i rozprężania pod wpływem zmian temperatury. Dzięki temu zimą grzeje a latem nie dopuszcza do pocenia i przegrzania organizmu. Spośród włókien naturalnych, włos owczej wełny posiada największą zdolność wchłaniania wilgoci tj. aż 43%. Dlatego właśnie pościel z wełny, nie dając odczucia wilgoci, jest w stanie wchłonąć wiele potu a w czasie przewietrzania łatwo się go pozbywa. W efekcie pościel wełniana zawsze zachowuje odczuwalną świeżość.

Każdy włos pokryty jest warstwą naturalnej lanoliny, która chroni przed bakteriami oraz nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy, ponadto doskonale pielęgnuje skórę: ujędrnia, nawilża, łagodzi podrażnienia.

CAMEL

Krótki, gęsty i bardzo ciepły włos wielbłądzi doskonale grzeje, ale nie pozwala na przegrzanie organizmu. Utrzymując stałą temperaturę przez całą noc, zabezpiecza przed poceniem i wyziębieniem stawów i kości, tym samym chroni przed reumatyzmem i zapaleniem układu kostnego.

KASZMIR

Kaszmir jest puchowy, wyjątkowo miękki i cienki miesza się go z wełną jagniąt merynosa. Wełna kozic kaszmirskich charakteryzuje się wyjątkowo delikatnym włosem. Wyroby z kaszmiru są doceniane za niezwykłą estetykę i wspaniałe odczucia w kontakcie z tak miękkim materiałem jakim jest dzianina kaszmirowa.

Copyright © 2013 by Stanmar - Pościele wełniane || Wykonanie Strony internetowe Zakopane U Ciwersa
facebook